Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu

SKANSEN, ul. Gabriela Narutowicza 64, 09-200 Sierpc.


Niecałe dwie godziny drogi od Warszawy znajduje się miejsce, w którym można własnoręcznie ubić masło w kirzance, przejechać się bryczką, przyjrzeć się pracy wikliniarza, kowala, czy tkaczki. Jednym słowem poznać życie mieszkańców dawnej mazowieckiej wsi. To miejsce to Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu.

 

Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu jest jedną z najciekawszych placówek na północnym Mazowszu. Na malowniczym terenie usytuowanych jest 10 zagród chłopskich (budynki mieszkalne i inwentarskie), XVIII-wieczny kościół, XVII-wieczna kaplica, kuźnia, karczma, wiatrak a także obiekty tzw. malej architektury (brogi, kapliczki, studnie, gołębniki) łącznie ponad 60 obiektów budownictwa drewnianego.

 

 

 

Skansenowskie zagrody są pełne zwierząt, przydomowe ogródki prezentują kwiaty i zioła, a wnętrza sprawiają wrażenie opuszczonych zaledwie na chwilę. Jednak to coś więcej niż tylko skansen. To miejsce tętniące życiem, w którym cała rodzina może aktywnie spędzić znakomity dzień, nie tylko zwiedzając, jeżdżąc bryczką ale także biorąc udział w ciekawych pokazach.

 

Pranie bielizny w drewnianej balii, wirowanie śmietany za pomocą centryfugi, kręcenie powrozów, kiszenie kapusty, wirowanie miodu, koszenie zboża kosą, cięcie sieczki sieczkarnią napędzaną kieratem, lekcje kaligrafii – to tylko niektóre z pokazów prezentowanych w ramach imprez plenerowych „Niedziela w skansenie”

 


 

  

  

Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu

tel.: 24 275 28 83/ fax: 24 275 58 20

Sekretariat: czynny od poniedziałku do piątku w godz.: 7.30-15.30, e-mail:  skansen@mwmskansen.pl

Rezerwacje zwiedzania, lekcji muzealnych, pokazów: rezerwacje@mwmskansen.pl !

Recepcja - rezerwacje noclegów - 24 275 28 83 wew. 53


 

Dodaj komentarz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Koszt ogłoszeń w internecie

Koszt ogłoszeń w internecie

Ile naprawdę kosztuje dodanie ogłoszenia w którymkolwiek serwisie internetowym? Czy można dodać ogłoszenie w internecie całkiem za darmo?

Warszawę i Mińsk Mazowiecki połączy autostrada

Warszawę i Mińsk Mazowiecki połączy autostrada

Dofinansowanie unijne z POIiŚ dostanie mazowiecki odcinek autostrady A2 pomiędzy węzłem Lubelska a obwodnicą Mińska Mazowieckiego